© AcademY BESIKTAS Resmi Taraftar Sitesi  ***  Copyright © 2004, 2007 - Tüm hakları saklıdır.
Kaynak Gösterilmeden yayınlamak yasaktır.
 

PANKART

Pankart Nedir?

Pankart nedir sorusuna verilecek cevaplar şüphesiz herkese göre değişir.Kimisine göre sadece bir bez parçası,kimisine göre reklam aracı,kimilerine göre ise duyguların anlatılmasında kullanılan araçlardan bir tanesidir. (DEVAMI)

Dünyadaki Pankart Kültürü

Birde bakmakla görmek arasında fark vardır,nasıl baktığınız önemlidir. Görenler bilir,takip eder,gözleri her maç arar..Bir alışkanlık haline gelir,bu alışkanlık takip eden içinde,pankartı asan kişiler içinde aynıdır...Bazen takımı çağrıştırır asılan pankart,bazende insanın aklına pankart ile takım gelir... Örneğin Hollanda'nın devi Ajax takımı dendiği zaman,tribünleri takip eden insanların aklına hemencecik curvasud tribünündeki şaheser akla geldiği gibi... (DEVAMI)

Türkiyedeki Pankart Kültürü

Ülkemizdede pankart kültürü hem vardır hemde yoktur denebilecek kadar takımlar arasında farklılık gösterir.Çoğu takımın tribünlerinde grup isimleri göze çarpar.

"ÇARŞI,Kızılcıklı,Gecekondu,Teksas,Tatangalar,Yalı,Nalçacılar,07 Gençlik,Hodri Meydan vs.."Bu pankartları gördüğümüzde hemen aklımıza takımları gelir..."Beşiktaşlılar geliyormu?" sözünden çok "Çarşı gelicekmi?" soruları akla gelir.. (DEVAMI)

Pankartın Asılması

Hazırlanmasıda,taşınmasıda,asılmasıda,gündeme oturmasıda,polis kontrolerinden geçmeside kısacası herşeyiyle bambaşkadır pankart asmak..Branda ile kumaştan yapılan pankart arasındada epeyce fark vardır.. (DEVAMI)