Yazarlar

2.DEVRE DEVİRDİ
Kader ÇİMEN


Skor çok güzel maçı izlemeyenler gördüğünde Kocaelispor top oynamamış Beşiktaş ta rahat rahat yenmiş, tabelada 5-2lik skor da çok şık duruyor. Zaten Kocaelispor un içinde bulunduğu durumu biliniyor. Yabancıları paralar zamanında ödenmediği için bu maç öncesi firarda, hocası cezalı olduğu için locada, lig başından beri 2 puanla içinde bulundukları durum herşey açık ortada gibi geliyor. Fakat durum öyle değil Kocaelisporda tecrübeli futbolculardan oluşuyor( Murat Hacıoğlu, Serdar Topraktepe, Ahmet Dursun, Serhat Akın, Kemal Aslan, Serdar Kulbilge, Tolga Seyhan)lige asılmak için canla başla mücadele ediyor ve ruh gibi sahaya çıkan Beşiktaşlı futbolculardan sızıp 15. ve 16. dk kalarda ard arda atıyor gollerini. Beşiktaşın fikstüründe zorlu deplasmanlar peş peşe geliyor sakatlıklar cezalılarıda düşünürsek eğer. Önümüzdeki ilk maç zorlu Bursaspor deplasmanı ordaki hava atmosfer ruh gibi maça çıkan bir futbol takımını heleki ilk ceyrekte 2 gol bulursa telafisi kocaeli maçındaki kadar kolay olmayacaktır.

Artık Türkiye futbol liginde her maç bir derbi havasında anadolu kulupleri bütün kulupler yeterli güce sahip ilk 4 takım sürekli değişmekte görüldüğü gibi Kara kartal dünü kurtardı ya yarın ne olucak.

Maça uykulu halde gelen futbolcular uyku sersemi 1 dakikanın içersinde yedikleri 2 golle kendilerine gelip ayıldılar Nobrenin kişisel azmiyle ve hırsıyla toparlanmaya çalıştılar. . Asıl macın önemli adamı Mert Nobreydi Beşiktaş a geldiği günden beri hep çok çalışanlar arasında oldu.Nobre oyunun her tarafında vardı. En çok top kazanan, en çok asist yapan ve gol atan oyuncu. Serdar Kurtuluşun yoklugu hiç belli olmadı Ekrem Dağ verilen şansını ii değerlendirdi .Holoskonun cabukluğuyla 2. golde gelince Kocaelispor un direnci yıkıldıkça Beşiktaş daha zevk vermeye tempo yukseltmeye başladı böylelikle Denizli'nin "Oynayacağımız futbolla zevk vereceğiz" sözü doğrulanmış oldu. hem futbol severler hem Beşiktaşlı taraftarlar böyle zevkli maç izlemek istiyorlar ve hasret kaldılar.Cissenin yerine Gökhan Zan ın girmesiyle Sivok kendini ön liberoda buldu bu bölge ona çok yakıştı ve orta saha toparlandı Delgado ve Telloda rahatladı.Delgadonun attığı şık gol maçın en güzelşeyiydi ilk devre kötü ve sıkıntılı geçmesine rağmen ikinci devre zevkli bir maç oldu bol gol keyif verdi.