Yazarlar

YÖNETİM UYUMA TAKVİYE ŞART DEFANSA
Gülşah YILDIZ


Taraftar olarak uzun bir aradan sonra özlenen, arzulanan Beşiktaş'a nihayet kavuştuk. Sahadaki oyun kimilerine tatminkar gelmiyor olsa da, yansıtılan ruh ve heyecana bakacak olursak; umutlanmamak , şampiyonluk şarkıları söylememek için hiçbir neden yok.

***
Artık göze daha hoş gelen futbolumuzun yanı sıra,yabancılarımızın kalitesi ve üst düzey yetenekleri,takımdaki arkadaşlık, yardımlaşma ve her futbolcunun şampiyonluğa olan yüreklerindeki inancın gözlerine yansıması bizimde her geçen gün şampiyonluk yolundaki umutlarımızı daha bi yeşertmekte.. Baksanıza artık gol sevinçleri ayrı bir güzel. Eskiden idman sırasında şansız bir sakatlık yaşanmasın diye dua ederken şimdi gol sevinçlerindeki coşku, bu endişeye sevkeder oldu. Ne çok özlemişiz gol sonrası ölümüne sevinen, kalkarken belini tutan, siyah beyaz yumaktan farkı olmayan futbolcuları.

***
Bu sezon 5. kez geriye düştüğümüz bir maçtan daha galip gelmeyi başardık..Belki de bu geriye düşüp maç kazanmalar, son dakikada atılan galibiyet golleri şampiyonluğun ayak sesleri..Yine de fazla havaya girilmemeli diye düşünüyorum. Önümüzde 15 haftalık bir süreç var.İlk yarı 17 puan kaybetmişiz, maksimum 10 puan daha kaybetme lüksümüz olabilir, sahamızdaki bütün derbileri de kazandığımızı düşünelim.. Şampiyonluk için elbet bunlar yeterli değil ama bu yaşanılanlar, ''şampiyonluğun en büyük adayı Beşiktaş'tır'' demek için yeter de artar bile ! Nihayetinde iyi futbolculara , iyi bir hocaya , yeterli tesislere bir şekilde sahip olabilirsiniz ama o Siyah Beyaz yumağı , benim diyen tuhafiyeci çıkarıp veremez !

***
Ancak stopersiz daha 2-0 dan kaç maç çeviririz orası ayrı bir muamma...Transfer konusunda oldukça geç kaldık, Kasımpaşa maçı gösterdi ki defans hattında oldukça sorun yaşıyoruz. Aslında sol bekte de sıkıntı var ama korkarım herkes gider İbrahim Üzülmez kalır bu takımda...Yönetimin ve Ertuğrul hocanın İ.Üzülmezden vazgeçmeyeceği kanaatindeyim, bu yüzden bir sol bek transferi umut etmek rüya bizler için. En azından bu sezon için bu bölgeye transfer düşünmedikleri ortada... Defansta da sakat olan Gökhan Zan ,Baki Mercimek ve İbrahim Kaş ‘a bel bağlamaya devam edersek şampiyonluğu riske ederiz!. DİKKAT! Baki iyi bir yedek olabilir ama üzerine oyun kurulacak stoper değil.Zan'ın ne zaman oynayıp oynamayacağı belli olmuyor, İbrahim Kaş da yetenekli ve iyi bir savunmacı ancak çok genç ve tecrübesiz. Maalesef takımda tecrübeli bir stoper yok, acilen defansa bi çözüm bulunulması lazım.. Yönetim defansa takviye yapmazsa KAÇACAK ŞAMPİYONLUĞUN HESABINI VEREMEZ !.

şampiyonluk yolunda çok çile çektik
geceleri uyumadan sabahlar ettik
uçurumlara düşmeden tut elimizi
ŞAMPİYON OL BEŞİKTAŞ ‘ım mesut et bizi...