Yazarlar

YILDIRIM GİBİ
Bengi ALTUĞ


2004 Mayıs’ı

Geçen süre üç buçuk yıl 4 teknik adam değişmiş! Çok mu? Değil! Bununla beraber değişen çalıştırıcılar. 15 yabancı futbolcu toplamda 42 yeni futbolcu. Sezon arasında yine gidecekleri belli olan 8 futbolcumuz. Sezon başında Ali Gültiken’den vazgeçilerek Sinan Engin menajerliğe getirildi. Çünkü Engin futbolcular için bir isteklendirme uzmanıydı. Ve Beşiktaş için çok şey yapmıştı (!)

Sivas maçını kaybettiren “taraftar” dan 1 yıl zaman isteniyor(!) Neye karşı? Ben bilemem zaman ver eninde sonunda göreceksin. Maç kaybettiren taraftardan milli maçlar sebebiyle verilen arada umutlarını kaybetmemeleri bekleniyor neye karşı (!) ne yönetici ne de futbolcu sırtındaki yazılar derdi bu taraftarın! Bu taraftar formadaki tere, sahada ortaya konulan mücadeleye bakar! Unutuluyor muydu(?) “kalbimizde renklerin bitmese de dertlerin doyamam doyamam sana…”

Ama iki haftalık süreç neye yaramış? Orta da mücadele eden; gideceği belli olan sadece “baki” var. Öyle mücadelesiz bir maç ki (!) Ayakta durabilmek ve duramamak arasındaki farktan ibaret olan bir sonuç “Bobo’nun golü. Şimdi bu maçı kazandıran taktik mi? Yoksa Sinan enginin futbolcuların üzerindeki motivasyon gücü mü? Yoksa tribünleri Ankara’nın “öteki” takımına karşı dolduran ve her zaman ki gibi destek veren “taraftar “ mı? Giden gitti biz önümüze bakalım(!)

Marsilya maçını kazandıracak elimiz de neler var biz buna bakalım(!) Ortaya konulacak futbol diyelim ki; Türkiye’nin en iyi menajeri, motivasyon uzmanı Sinan engin(!) Sivas maçında da yok muydu? Vardı peki neden kaybettik “taraftar” peki Marsilya maçını “taraftar” mı kazanacak (?) evet! O zaman 8 futbolcu nereye(?) Sorun nerde(?)