İsrail Maccabi Deplasmanı

Beşiktaş ile yapılan deplasmanlarıma bu seferde hep merak etmiş olduğum Tel Aviv şehrini eklemiş olmanın mutluluğunu malesef almış olduğumuz farklı mağlubiyet gölgeliyordu.

İstanbul'a henüz bahar bile tam anlamıyla gelmediği bugünlerde Tel Aviv resmen yazı yaşıyordu. Zaten şehrin sahil şeridi boydan boya kumsal, kumsala paralel yol ve büyük oteller ile adeta Miami havası vardı. Ortadoğu sıcaklığına eklenen turistler sayesinde cıvıl cıvıl plajlar ve sokakları görünce iyiki de gelmişim diyordum. Maç için anlatılacak pek birşey yok zaten gruptan çıkma şansımız kalmadığı gibi güçlü Maccabi'ye kafa tutacak bir kadromuzun da olmaması ile ümitli değildim fakat böylesi bir fark beklemiyordum. İsrail ve Maccabi taraftarları gayet sıcak kanlı ve misafirperverlerdi.

Maçtan sonra tırıs tırıs otelimize gidiyorduk ertesi gün ise sabahtan peygamberler şehri Kudüs'e yolculuk. Öncelik Mescid-i Aksa ve cuma namazı, sonrasında diğer dinlerin kutsal mekanlarına ziyaret. Kudüs görülmesi gereken bir merkez, esasında uzun uzadıya atlatılması lazım ama siz en iyisi gidin görün.

28.03.2013
Maccabi Electra Tel Aviv : 101
BEŞİKTAŞ J.K. : 58